Üzemanyagtöltő állomások, hogy mindig teli tankkal járjon

Gázolaj tartály

A korszerű szállítóeszközök feltalálása magával hozta az üzemanyag szükségletet is, ami a gépezetek működtetését biztosítja. Legyen szó földön vagy vízen használatos járműről, a gázolaj a leggyakrabban használatos üzemanyag, amit speciális gázolaj tartály applikálásával lehet tárolni, vagy mobil tartályok esetén szállítani is. A gázolaj tartály kivitelét tekintve lehet szimpla vagy duplafalú. A szimpla verzió egyrétegű acéllemezből készült palásttal és fenékkel rendelkezik, ami kizárólag felszíni használatra alkalmas.

Ezzel ellentétben, a duplafalú gázolajtartály fala körül van véve egy folyadék-tömör acélköpennyel, ami részlegesen vagy teljesen beborítja. Ez a fajta a felszíni és a földalatti tárolásra egyaránt alkalmas. Földfeletti alkalmazás esetén kötelező a tartálynyereg alátámasztása, az egyenletes fekvésért, amely támasztékok készülhetnek acélszerkezetből vagy vasbetonból. Mindkét típusú gázolaj tartály megtalálható osztott terű változatban is, aminek belseje, folyadék-tömören több rekeszre van osztva.

Ezek a tartályok általános részét képezik az üzemanyagtöltő állomások berendezésének, amelyek a járműből kifogyott hajtóanyag utánpótlását hivatottak biztosítani. Hiba azonban, csupán a mindenki által ismert, olajtársaságok által üzemeltetett, tipikus benzinkutakra gondolni. Az üzemanyagtöltő állomások többfélék lehetnek. Vannak közforgalmúak, ahol folyékony üzemanyaggal látják el a betérő járműveket, de akár erre alkalmas hordozókba is tölthetnek benzint. A másik változat az üzemi töltőállomás, aminek területén kizárólag az ott használatos gépeket látják el és a közúti forgalomtól elzárt helyen található.

Ezek mellett, léteznek különleges üzemanyagtöltő állomások, amelyek vonatok vagy vízi járművek tankolására lettek létrehozva, de még önkiszolgálásra is lehetőség van egyes létesítményeknél, így a felhasználók önmagukat szolgálhatják ki, a fizetséget az automatába téve. Bármelyikről is legyen szó, nélkülözhetetlen kiegészítői annak a gépiesített világnak, amiben élünk, dolgozunk és utazunk.

Comments are closed.