A tömörfa bútorok természetességének kedvelői

Tömörfa bútorok

Egy család beállítottsága és világszemlélete nemcsak a szavaikból, tetteikből tükröződik, hanem maga a lakás berendezése is sokat elárul arról, kik is ők valójában. Azok az emberek, akik a tömörfa bútorok hangulatát kedvelik, általában szeretik érezni a természet közelségét. Tulajdonképpen különleges aurája van egy ilyen tömörfa szekrénysornak. Attól függetlenül, hogy milyen színnel van lepácolva, a fa erezetének természetes vonalai és az illata valóban magával ragadó.

Főleg akkor érződik ez, amikor még új a bútor, hiszen akkor még magának a fának is érződik az illata. Idővel ez eltűnik, de a tömörfa bútorok akkor sem veszítenek a szépségükből. Akkor lehet a tömörfa bútorok közé sorolni egy szekrényt, asztalt, vagy bármit, ha nem rétegezett falemezekről van szó vagy préseltről, hanem ugyanolyan típusú fából készült deszkákból készült darabokról. Ez nem azt jelenti, hogy ne ragasztanának össze több deszkát is annak érdekében, hogy a megfelelő szélességet és hosszúságot megkapják, de nem ez jellemzi az elkészítés fázisait.

A tömörfa bútorok elkészítése során, az egymás mellé helyezett deszkalapokat erős préssel nyomatják össze, hogy a ragasztó szétterülhessen és jól tartson. A tömörfa ágy legyártásakor elég gyakran használják ezt a fajta módszert, ellenben elég ritkán a hajlítást. Az ágytámla lehet ívelt, de akkor is az elkészült faelem szélességéből vagy hosszúságából marják ki ezt a formát. Egy tömörfa ágy esetében fő kérdés mindig, hogy miképpen van megoldva a matrac alatti rész, ugyanakkor, hogy van-e ágynemű tartója.

Tudni kell, hogy a tömörfa ágy elég nehéz darab szokott lenni. Így egy átlagos nyílórésszel ellátott ágyneműtartó nem mindig jó ötlet ebben az esetben. Ugyanis nem kényelmes a használata, mert túl nagy erőt kell kifejteni hozzá. Ezért a praktikusan használható tömörfa ágy ágyneműtartóját általában gázteleszkópos karral szokták felszerelni. Ez egy könnyed mozdulattal működésbe hozható, ugyanakkor automata fékkel rendelkezik. A minőséget soha nem kell a háttérbe szorítani.

Comments are closed.